O mnie

Mam na imię Marta. Kocham podróże i pisanie. Jeśli nie mam przynajmniej jednego wyjazdu zaplanowanego na przyszłość, to czuję, że coś jest nie tak i przesiaduję na fly4free polując na okazję. Jestem gadułą i lubię opowiadać ciekawe historie, a ku mojemu zaskoczeniu, niektórzy chcą ich słuchać. Dlatego stworzyłam tego bloga, aby w jednym miejscu gromadzić swoje wspomnienia na temat podróży i historii wartych opowiedzenia.

Uważam, że podróże kształcą, poszerzają nasze horyzonty, tworzą nowe punkty widzenia. Moi rodzice to zapaleni podróżnicy i odkąd pamiętam stawali na głowie, aby zabrać mnie i moje rodzeństwo gdzieś za granicę. Razem zwiedziliśmy Grecję, Włochy, Francję, Hiszpanię, Niemcy, Austrię, Czechy, Słowację i Ukrainę. Nauczyłam się nie bać nowych miejsc i radzić sobie w niestandardowych sytuacjach. Teraz, kiedy jestem dorosła, ta pasja została razem ze mną i nie wyobrażam sobie życia bez podróży.


Kilka faktów o mnie:

1. Nie widzę nic złego w pytaniu kobiet o wiek, więc mogę wam powiedzieć, że mam 29 lat.

2. Z wykształcenia jestem magistrem Elektroenergetyki i skończyłam krakowską AGH.

3. W podstawówce i gimnazjum miałam same szóstki z wypracowań, oraz same jedynki z dyktand. Mam dysortografię, ale nie uważam, że jest to powód, aby pisać z błędami. W dzieciństwie potrafiłam napisać ól i żeka. Teraz znam wszystkie zasady ortografii, a google to mój przyjaciel.

4. Kiedy byłam dzieckiem ponoć dogadałam się z głuchoniemym chłopcem. Zdolności zostały do tej pory, znam angielski, trochę niemiecki, szczątkowo francuski itp. W Europie jeszcze nie zdarzyło mi się nie dogadać, w ostateczności mówiłam językiem "ogólnym" czyli mieszanką znanych mi najpopularniejszych słów. W Hiszpanii zmusiłam tubylca, żeby po angielsku opisał mi drogę do klasztoru Montserrat, choć początkowo twierdził, że po angielsku nie umie :)

5. Nauczyłam się czytać mając 3 lata i od tej pory książki to moi przyjaciele. Nie przekonałam się nigdy do elektronicznych, za to kolekcjonuję papierowe.

6. Mój ukochany kierunek wyjazdowy to Paryż, spędziłam tam prawie rok swojego życia. Miasto, które tak samo kocham jak i nienawidzę, nie mogę się doczekać kiedy tam pojadę, a potem nie mogę się doczekać powrotu. 

7. Moją aktualną pracę wybrałam ze względu na duże możliwości podróżowania. Pracuję tam już 4 lata, z czego ponad 2 spędziłam za granicą.

8. Większość moich zdjęć zrobiłam smartfonem, a HDR to moja ulubiona funkcja :D

9. Pochodzę z Krakowa, teraz mieszkam w Warszawie. Mogę jeździć samochodem wszędzie w Europie, ale w Warszawie czuję się najbardziej zestresowana.

10. Nie lubię podróżować w większej grupie bo muszę dostosowywać się do innych ludzi. Bardzo lubię podróżować sama. 


Komentarze

Prześlij komentarz